Utställare 2023

Dia Alhamwi

Dia Alhamwi

dia632011@hotmail.com https://diaalhamwi.wordpress.com/

Andrea Behmrell 

gurlidottir@outlook.com | 073-310 16 20 Facebook: pinkcatdesignsweden Instagram: pinkcatdesign_

Bi Berg

Bi Berg

bi@bidesign.se | 070-457 09 76 www.bidesign.se

Anna Bergström

Anna Bergström

info@annabergstrom.com | 070-685 26 95 www.annabergstrom.com Facebook: jord fågel keramik Instagram: annabergstromkonst

Ann Björk

Ann Björk

annbjork@telia.com | Tel 070-590 57 74 Instagram: annbjorks www.konstiorebrolan.se/konstnaerer/ann-bjoerk/

Barbro Bohlin

Barbro Bohlin

info@ateljebarbrobohlin.com | 076-219 86 89 Facebook/ Instagram: ateljebarbrobohlin www.ateljebarbrobohlin.com  

Ulf Bolander

Ulf Bolander

bolander.ulf@gmail.com | 070-633 80 16 Instagram: ulfbolander

Amelie Boson

Amelie Boson

amelie.boson@telia.com | 073-412 83 23 Facebook/Instagram: amelie boson

Helena Brinck 

Helena Brinck 

helenabrinck1958@gmail.com | Tel 070-424 65 62 Facebook/ Instagram: Helena Brinck

Daniela Buess

daniela@art-daniela.com | 073-658 15 50 www.art-daniela.com

Nina Johanna Christensen

Nina Johanna Christensen

blankstudioblank@gmail.com | 070-951 39 64 www.ninajohannachristensen.com Instagram: blank_studio_blank

Björn Dahlfors

Björn Dahlfors

Fotografi och text bjorndahlfors@gmail.com | 070-938 14 40 Instagram: bjorndahlfors www.bjorndahlfors.se

Marianne Degerman

Marianne Degerman

marianne.degerman@gmail.com | 070-243 70 04 Instagram: Marianne Degerman mariannedegerman.blogspot.com www.konstiorebrolan.se

Svante Drake

svante.drake@gmail.com | 070-743 02 66 Facebook/Instagram: Svante Drake

Peter Ekström

Peter Ekström

peter.ekstrom54@gmail.com | 070-517 58 15 Facebook: peter.ekstrom.77 Instagram: tant_rod19

Kaipa Gunilla Ericsson

Kaipa Gunilla Ericsson

info@kaipa.se | 070-848 92 10 www.kaipashop.se Facebook: Kaipa Instagram: @kaipadesign

Åsa Falk

Åsa Falk

asafalkart@hotmail.com | 070-630 96 21 Instagram: asafalkart www.asafalk.se

Nova Göthlin

virtual_nova@hotmail.com | 073-033 59 57 Instagram: novagothlin www.novagothlin.com

Irina Hallor

Irina Hallor

irina.hallor@gmail.com | Tel 070-288 15 07 Instagram: art_iri_hal

Marie Herndal

noracnc@hotmail.com | 073-553 11 01 Facebook: Marie Herndal

Mats Hermansson

mats.hermansson@svenskakyrkan.se | 070-341 39 10 www.presenningsikon.se

Henrik Hoff

hoffhenrik30@gmail.com | 070-810 37 16 Instagram: hoff_arty

Tina Häggström

tinakatarina07@gmail.com | 073-929 18 62 Instagram: tinakatarinah www.tinakatarinah.se

Catarina Hällzon

mail@catarinahallzon.se | 070-401 31 11 Facebook/Instagram: catarinahallzonjewellery www.catarinahallzon.se

Anna Höggren

Anna Höggren

anna_hoggren@hotmail.com | 073-981 49 96 Instagram: anna_hoggren

Hans Jonasson

Hans Jonasson

snoddablommor@gmail.com | 070-885 55 50 Facebook/ Instagram: Hans Jonasson

Ludmila Kompaniets

Ludmila Kompaniets

lkompaniets@gmail.com | 073-788 29 10 Facebook: Ludmila Kompaniets Instagram: artbykompaniets

Kjerstin Krantz

kjerstin.krantz@outlook.com | 073-047 62 47 Facebook: Kjerstin Krantz Eriksson

Krukmakargården

info@krukmakargarden.se | 070-523 46 47 Facebook: krukmakargården Karlskoga Instagram: krukmakargarden www.krukmakargarden.se

Leon Kuhn

kuhnleon@hotmail.com | 073-645 31 27 Facebook: Leon Kuhn Instagram: leonkuhn1 www.leonkuhn.com

Tetyana Kutniakhova

melnikartgallery@gmail.com | 073-736 67 70 Facebook: people/KutenGlass-Concept/100067331705700/ Instagram: kutenglass_concept www.kutenglass.com

Hanna Kyseleva

Facebook: HannaKyseleva Hanna Kyseleva (Ry: Kyselova), född 1976 i Kyiv, Ukraina. Utbildad i monumentalskulptur i Kyiv (Ry: Kiev) Utställningar i flertal länder både i och utanför Europa. Hennes verk är mestadels  keramiska eller i metall. Hanna Kysyleva kommer att bo...

Anna Landström

noraflowerfarm@gmail.com | 072-249 78 63 Instagram: noraflowerfarm www.noraflowerfarm.se

Barbro Landström

Barbro Landström

landstrombarbro@gmail.com | 070-292 07 73 Instagram: landstrom_keramik Facebook: Barbro Landström

Lilla textiltryckeriet

Lilla textiltryckeriet

lillatextiltryckeriet@gmail.com | 072-744 03 27 Facebook/Instagram: lillatextiltryckeriet

Kerstin Liljedahl

kerstin.liljedahl.1935@gmail.com | 070-394 55 53 Facebook: kerstin.liljedahl.3 Instagram: kerstinliljedahl

Anna Ljungkvist

anna.elvira.ljungkvist@gmail.com | 072-150 04 70 Instagram: rekognoscering

Anna Linder

Anna Linder

anna.linder@orebro.se | Tel 070-832 02 74 Instagram: annalindersinsta

Marina Lindqvist

Marina Lindqvist

marinasmalningar@gmail.com | 070-566 30 30 Instagram: marinasmalningar

Cecilia Lundh

cecilia.lundh@live.se | 070-687 63 79 Instagram: lundhcecilia

Evis Magnusson

Evis Magnusson

evismagnusson@outlook.com | 070-513 59 37 Instagram: evisart www.konsthantverkarna.com

Lena Tinfors-Malm

Lena Tinfors-Malm

helenatinforsmalm@gmail.com | Tel 073-222 14 26 Instagram: lenatinforsmalm

Per F T Nilsson

Per F T Nilsson

perftnilsson@gmail.com | 070-325 89 88Instagram: galleriutantitel www.galleriutantitel.se

Bo Norrby

bentleygaraget@hotmail.com | 070-593 80 97 Facebook: stenkul/bosse.norrby

Märta Petrini

Märta Petrini

art.by.mpetrini@gmail.com | 070-557 72 57 Instagram: @artbympetrini Hemsida: www.artbympetrini.se

Christine Pettersson

kicki@gallerikonstigt.se | 070-356 56 41 Instagram: christines_artifice Facebook: konst-igt www.gallerikonstigt.se

Karin Pettersson

Karin Pettersson

karin__pettersson@hotmail.com | 076-848 55 89 Instagram: karinelizabet Bonusutställning om Rally Läs mer genom att klicka här Bonusutställning om Rally 2023 >>  

Magdalena Persson

Magdalena Persson

magdalena.persson@nora.se | 073-409 94 64 Facebook: Magdalena Persson    Instagram: magdalena.persson1701

Ann Pring

ann@elevbok.se | 073-354 68 04 Instagram: pringann

Patrick Bentham Radley

patrick@radley.se | 070-528 20 28 Facebook: krukmakaren Instagram: patrickbenthamradley

Ella Reinius

ellareinius01@gmail.com | 070-588 90 22 Instagram: art_by_ellareinius

Christopher A. Rymer

Christopher A. Rymer

carymer@projectsunknown.com | Tel 076-393 50 78 Instagram: @projects.unknown TikTok: @projectsunknown www.projectsunknown.com

Torsten Sandberg

Torsten Sandberg

tottesandberg@telia.com | Tel 070-488 55 96 Instagram: torsten_sandberg

Pia Sindahl

Pia Sindahl

pia.sindahl@gmail.com | 070-280 97 03 Instagram: ateljeps

Marie Spjut

silverotitan@hotmail.com | 070-795 31 81 Instagram: miasilversmed

Åsa Södergren

Åsa Södergren

asasodergren.post@gmail.com | 070-528 46 06 Instagram: @sodergrenasa

Christine Tomtlund

christine@tomtlund.com | 073-820 97 77 Facebook: christinetomtlundart Instagram: christinetomtlundart www.tomtlund.com

Ted Ström

Ted Ström

info@tedstrom.se | 076-392 90 32Facebook: knutteodor www.tedstrom.se

Henrik Werge

Henrik Werge

henrik.werge@me.com | 070-945 94 34 Instagram: wergephoto www.fotografer.n.nu/henrik-werge

Anders Wallén

Anders Wallén

anders_w56@hotmail.com | 073-844 27 98 Facebook: Anders Wallén

Jan Axel Uddenfeldt

Jan Axel Uddenfeldt

jan.uddenfeldt@outlook.com | 070-835 44 77 Instagram: galleriutantitel www.galleriutantitel.se

Hanna Åkerström

info@nordicwire.se | 070-752 20 23 Facebook: nordicwire Instagram: nordicwiresweden www.nordicwire.se

Siv Östman

siv@goodproc.se | 070-300 06 70 Instagram: siv.ostman.art www.goodproc.se