Medlemmar 2024

Dia Alhamwi

Dia Alhamwi

dia632011@hotmail.com https://diaalhamwi.wordpress.com/

Sofie Aspeqvist

Sofie Aspeqvist

sofie.aspeqvist@gmail.com | 070-950 82 61 www.sakeramik.seInstagram: SA_keramik

Bi Berg

Bi Berg

bi@bidesign.se | 070-457 09 76 www.bidesign.se

Anna Bergström

Anna Bergström

info@annabergstrom.com | 070-685 26 95 www.annabergstrom.com Facebook: jord fågel keramik Instagram: annabergstromkonst

Ann Björk

Ann Björk

annbjork@telia.com | Tel 070-590 57 74 Instagram: annbjorks www.konstiorebrolan.se/konstnaerer/ann-bjoerk/

Ingemar Bergman

Ingemar Bergman

Se dig om, ty världen är vacker ingemar@imalc.se 123-456-7890

Barbro Bohlin

Barbro Bohlin

info@ateljebarbrobohlin.com | 076-219 86 89 Facebook/ Instagram: ateljebarbrobohlin www.ateljebarbrobohlin.com  

Ulf Bolander

Ulf Bolander

bolander.ulf@gmail.com | 070-633 80 16 Instagram: ulfbolander

Helena Brinck 

Helena Brinck 

helenabrinck1958@gmail.com | Tel 070-424 65 62 Facebook/ Instagram: Helena Brinck

Daniela Buess

daniela@art-daniela.com | 073-658 15 50 www.art-daniela.com

Nina Johanna Christensen

Nina Johanna Christensen

blankstudioblank@gmail.com | 070-951 39 64 www.ninajohannachristensen.com Instagram: blank_studio_blank

Björn Dahlfors

Björn Dahlfors

Fotografi och text bjorndahlfors@gmail.com | 070-938 14 40 Instagram: bjorndahlfors www.bjorndahlfors.se

Ingela Dahlqvist

Ingela Dahlqvist

Sameslöjd i personligt bergslagsutförande ingela.dahlqvist@telia.com

Peter Ekström

Peter Ekström

peter.ekstrom54@gmail.com | 070-517 58 15 Facebook: peter.ekstrom.77 Instagram: tant_rod19

Åsa Falk

Åsa Falk

asafalkart@hotmail.com | 070-630 96 21 Instagram: asafalkart www.asafalk.se

Måns Grebäck

Måns Grebäck

contact@mansgreback.com| Tel 076-306 86 14 Instagram: www.instagram.com/mansgreback Facebook: www.facebook.com/mansgreback Hemsida: www.mansgreback.com

Nova Göthlin

virtual_nova@hotmail.com | 073-033 59 57 Instagram: novagothlin www.novagothlin.com

Irina Hallor

Irina Hallor

irina.hallor@gmail.com | Tel 070-288 15 07 Instagram: art_iri_hal

Marie Herndal

noracnc@hotmail.com | 073-553 11 01 Facebook: Marie Herndal

Anna Höggren

Anna Höggren

anna_hoggren@hotmail.com | 073-981 49 96 Instagram: anna_hoggren

MéHiel Högström

MéHiel Högström

En butik med egentillverkning av smide, konsthantverk och möbler, m m smedjan@smedjaninora.se

Hans Jonasson

Hans Jonasson

snoddablommor@gmail.com | 070-885 55 50 Facebook/ Instagram: Hans Jonasson

Kjerstin Krantz

kjerstin.krantz@outlook.com | 073-047 62 47 Facebook: Kjerstin Krantz Eriksson

Barbro Landström

Barbro Landström

landstrombarbro@gmail.com | 070-292 07 73 Instagram: landstrom_keramik Facebook: Barbro Landström

Lilla textiltryckeriet

Lilla textiltryckeriet

lillatextiltryckeriet@gmail.com | 072-744 03 27 Facebook/Instagram: lillatextiltryckeriet

Anna Ljungkvist

anna.elvira.ljungkvist@gmail.com | 072-150 04 70 Instagram: rekognoscering

Anna Linder

Anna Linder

anna.linder@orebro.se | Tel 070-832 02 74 Instagram: annalindersinsta

Marina Lindqvist

Marina Lindqvist

marinasmalningar@gmail.com | 070-566 30 30 Instagram: marinasmalningar

Evis Magnusson

Evis Magnusson

evismagnusson@outlook.com | 070-513 59 37 Instagram: evisart www.konsthantverkarna.com

Lena Tinfors-Malm

Lena Tinfors-Malm

helenatinforsmalm@gmail.com | Tel 073-222 14 26 Instagram: lenatinforsmalm

Per F T Nilsson

Per F T Nilsson

perftnilsson@gmail.com | 070-325 89 88Instagram: galleriutantitel www.galleriutantitel.se

Bo Norrby

bentleygaraget@hotmail.com | 070-593 80 97 Facebook: stenkul/bosse.norrby

Märta Petrini

Märta Petrini

art.by.mpetrini@gmail.com | 070-557 72 57 Instagram: @artbympetrini Hemsida: www.artbympetrini.se

Solveig Petrovic

Solveig Petrovic

Bruksföremål i stengods med handmålade grafiska dekorer i svart- vitt info@artea.nu

Karin Pettersson

Karin Pettersson

karin__pettersson@hotmail.com | 076-848 55 89 Instagram: karinelizabet Bonusutställning om Rally Läs mer genom att klicka här Bonusutställning om Rally 2023 >>  

Magdalena Persson

Magdalena Persson

magdalena.persson@nora.se | 073-409 94 64 Facebook: Magdalena Persson    Instagram: magdalena.persson1701

Ella Reinius

ellareinius01@gmail.com | 070-588 90 22 Instagram: art_by_ellareinius

Moa Rudebert

Moa Rudebert

svalbokeramik@gmail.com | 070-566 35 60 www.svalbo.com

Christopher A. Rymer

Christopher A. Rymer

carymer@projectsunknown.com | Tel 076-393 50 78 Instagram: @projects.unknown TikTok: @projectsunknown www.projectsunknown.com

Torsten Sandberg

Torsten Sandberg

tottesandberg@telia.com | Tel 070-488 55 96 Instagram: torsten_sandberg

Marie Spjut

silverotitan@hotmail.com | 070-795 31 81 Instagram: miasilversmed

Åsa Södergren

Åsa Södergren

asasodergren.post@gmail.com | 070-528 46 06 Instagram: @sodergrenasa

Paula Tidefjärd

Paula Tidefjärd

paula@uteoinne.se | Tel 070-877 79 10 Facebook: Paula Gör En Tavla  

Ted Ström

Ted Ström

info@tedstrom.se | 076-392 90 32Facebook: knutteodor www.tedstrom.se

Henrik Werge

Henrik Werge

henrik.werge@me.com | 070-945 94 34 Instagram: wergephoto www.fotografer.n.nu/henrik-werge

Anders Wallén

Anders Wallén

anders_w56@hotmail.com | 073-844 27 98 Facebook: Anders Wallén

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.